юли 04, 2007

Венецуела, Уругвай и Перу продължават напред

Информация на НетИнфо!
Отборите на Венецуела и Уругвай не излъчиха победител, след като завършиха наравно 0:0 в последна среща от предварителна група А на южноамериканското футболно първенство Копа Америка, играна пред 42 300 зрители на стадион Метрополитано де Мерида. Равенството класира и двата тима на четвъртфиналите, заедно с отбора на Перу, който също завърши наравно 2:2 с Боливия. В крайното класиране Венецуела е на първо място с 5 точки, втори е Перу с 4, трети Уругвай също с 4, но по-лоша голова разлика, а на последно място е Боливия с 2 точки. Защитникът на ловешкия Литекс Алехандро Сичеро излезе в трети пореден мач като титуляр за домакините на турнира и игра пълни 90 минути. Бранителят обаче нямаше много възможности за изява. И двата отбора започнаха предпазливо мача, като не поемаха никакви излишни рискове. В 13-та минута полузащитникът на Венецуела Хуан Аранго отправи опасен удар, който мина на сантиметри от напречната греда, а в 27-та и Сезар Гонзалес изпробва рефлекса на Фабиан Карини. Първата реална възможност за гол дойде чак в 38-та минута, когато Мигел Меа Витали изведе Джанкарло Малдонадо зад уругвайската защита, но ударът на нападателя бе париран от излезлия напред Фабиан Карини. Летаргията от първото полувреме се пренесе и през второто, като отново и двата тима много рядко поглеждаха към противниковата врата. В 66-та минута в игра се появи звездата на Уругвай Алваро Рекоба, който лекува контузия и досега не бе взимал участие в срещите на урусите на Копа Америка. Малко след появата си на терена играчът на Интер сгреши в близост до наказателното поле, но последвалият удар на Хосе Тореалба профуча над вратата. До края на срещата не се случи нищо интересно, като явно и двата отбора бяха доволни от равенството, което ги класира в следващата фаза на турнира. Отборът на Перу се класира за четвъртфиналите, след като се добра до равенството 2:2 в последните минути срещу тима на Боливия. Първото сериозно положение за гол пред една от двете врати дойде в 15-та минута, когато нападателят на Перу Паоло Гереро вдигна на крака публиката след красиво изпълнение на задна ножица, Уго Суарес обаче спаси. Девет минути по-късно Хайме Морено откри резултата. Хоселито Вака проби от дясно, подаде на нападателя на границата на наказателното поле, който с параболичен удар намери горния десен ъгъл на Леао Бутрон - 0:1. В 34-та минута капитанът на перуанския отбор Клаудио Писаро изравни, след като се възползва от центриране на Хуан Карлос Марино от пряк-свободен и с удар с глава отбеляза за 1:1. В даденото от главния съдия Карлос Чандия от Чили допълнително време на първото полувреме, боливийците стигнаха до втори гол. Ясмани Кампос прати коженото кълбо под напречната греда с удар от воле - 1:2. След почивката отборът на Перу натисна своя съперник, търсейки изравнително попадение, но трудно стигаше до вратата на Уго Суарес. Тимът на Боливия пък се задовляваше с епизодични контраатаки. В 78-та минута Перу остана с човек по-малко, след като Жоел Херера си заработи два жълти картона в разстоянието на само две минути и напусна терена. Пет минути преди края на редовното време голмайсторът на Перу Клаудио Писаро класира своя тим напред след изравнително попадение, което бе копие на първия гол на нападателя - Марино центрира от пряк-свободен удар, а Писаро с глава оформи крайния резултат 2:2.