юли 01, 2007

Поляците ни бият четвърти път с 3:1

Информация на НетИнфо!
България претърпя четвърта поредна и крайно унизителна загуба в група D на Световната волейболна лига, след като нашите отстъпиха с 1:3 (25:23, 20:25, 23:25, 23:25) гейма при гостуването си на Полша в Катовице.Това е четвърто поредно поражение на нашите от този съперник, след като преди седмица поляците ни надиграха и в двете срещи, играни във Варна, а сега сториха това и като домакини.Двата отбора отдавна са си осигурили класиране за финалите на турнира и тези срещи на практика бяха без значение. Мартин Стоев започна мача с Христо Цветанов, Андрей Жеков, Боян Йорданов, Красимир Гайдарски, Методи Ананиев, Костадин Стойков и Теодор Салпаров. Двубоят не започна добре за България, а поляците спасяваха всяка една атака. При 2:6 Стоев се принуди да вземе таймаут и това леко "събуди" нашите волейболисти, които успяха да стопят първоначалния аванс на домакините до 7:8. Играта тръгна точка за точка, като националите ни успяха да изравнят при 13:13. Последва отлична игра за нашия тим на мрежата и поведохме, а след това поляците трябваше четири пъти да атакуват, докато спечелят точка чрез блок-аут. Резултата отново тръгна точка за точка, с предимство за България. На два пъти Стоев се скара на възпитаниците си, защото дадоха директни точки на противника от сервис и въпреки това успяхме да дръпнем с 2 точки при 23:21. След това Бакиевич прати топката в аут и за българите не остана нищо друго освен да спечелят гейма с 25:23.Вторият гейм започна по същия начин. Домакините успяха да вземат 4 точки аванс до първото техническо прекъсване. Полша успя да задържи преднината си, а след второто техническо прекъсване и да я увеличи до 19:11. Едва тогава българите се разиграха и успяха да заличат половината от аванса на домакините - 17:21. След това волейболистите ни на два пъти можеха да стопят аванса на съперника след отлични сервиси, но поляците осъществиха няколко блокади и затвориха гейма с 25:20.При подновяването на играта волейболистите ни взеха аванс от 2 точки след няколко успешни блокади, но поляците бързо върнаха равенството и дори поддържаха лека преднина. Мартин Стоев направи някои промени в състава и като диагонал заигра Костадин Стойков, а на площадката се появи Пламен Константинов. Така България изненада домакините и изравни при 16:16. В най-неподходящият момент Мариуш Влазни успя да направи ас и отново върна преднината на Полша - 19:22. Българският тим успя да намали до 23:24, но поляците взеха и този гейм с 25:23.Четвъртата част започна точка за точка. При 11:11 поляците успяха да се откъснат и второто техническо прекъсване дойде при 13:16. Последва успешна блокада за "Дружина полска" и преднината им стана почти нестопяема. Не така мислеше Боян Йорданов. При 17:21 той застана на сервис вкара четири поредни начални удара с повече от 110 км/ч, отбеляза един ас и върна България в играта - 21:21. После Христо Цветанов направи блокада и успяхме да поведем с 23:22. И точно тогава отново направихме грешка, за да дадем мачбол на поляците. Те се възползваха от това и чрез блокада успяха да спечелят гейма, а с това и мача.Над всички в този мач беше звездата Мариуш Влазли, който наниза 24 точки в мача. Най-резултатен в нашия отбор изненадващо се оказа центърът Христо Цветанов с 16 точки. Така Полша завърши без загуба груповата фаза на Световната лига, а България остана на второ място в групата с четири поражения.